Language: 
International
PartnerNet
Site Hakkında

Yedek parça korsanları giderek daha acımasızlaşmıştır


Beton pompası veya başka bir Putzmeister ürünü satın alan müşterilerimiz, kalite, performans, emniyet ve daha bir çok kriteri göz önünde bulundururlar.

Sayın müşterilerimizin üstün nitelikli ve kaliteli ürünlerimizde kullanılan, kalitesinden emin olmadıkları korsan ve kopya parçalarları satın alarak ilk etapta tasarruf edildiğini düşünmemeli, uzun vade de çok daha büyük mali yük getirdiği unutmamalıdırlar.

Sadece Putzmeister değil, pratikte tüm inşaat makinesi üreticileri, yetersiz ve kalitesiz  “korsanların” yani taklit yan sanayinin aşınan parçaları kopya ettiği konusunda fikir birliğine varmıştır. Ayrıca, ilaç sanayi, otomotiv ve uçak sanayi gibi başka sektörlerde de, aynı sorun ortaya çıkmaktadır.

Korsan yani taklit yan sanayi üretimi yedek parça kullanımı, sadece iş esnasında ciddi kazalara yol açmakla kalmaz aynı zamanda en basit görünen parçalar dahi makineye zarar verir, makine operatörünün işini aksatır ve yavaşlatır.

Örneğin, eğer bir beton pompası korsan yedek parça nedeniyle artık şantiyede kullanılamıyorsa ya da verimli olamıyorsa, zamanında yerine getiremediği taahhütlerinden dolayı sadece korsan parçayı kullanan firma değil orijinal makine ve onun üreticisi firmada da zarar görmektedir ve itibar kaybetmektedir.

Unutulmamalıdır ki müşterilerimizin kullanımına sunulan her orijinal yedek parça sıkı bir kalite denetiminden geçirildikten sonra kullanım veya yetkili servislere gönderim iznine sahip olmaktadırlar.

Orijinal Yedek Parça, makinelerin kullanım sürelerini uzatıp verimliliklerini arttırdığından ilk bakışta daha pahalı gibi gözükseler de uzun vadede daha ekonomik ve güvenlidirler.

Putzmeister orijinal parçaları Putzmeister Yetkili Servislerinden ve Putzmeister Çerkezköy-Tekirdağ Fabrikasında Yedek Parça Departmanından temin edilebilinir.

Her türlü sorun, görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmanız için tıklayınız

 

 
 
 

Name:
Passwort:

Aramak için giriş yapınız

Geribildirim     
 Sosyal Medya
Putzmeister Beton Pompaları YouTube LinkedIn